12x5 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum Özellikleri ve Faydaları - Güzel Bilgiler

12×5 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum Özellikleri ve Faydaları

Duygu yoğunluğunuzu arttırmak için 12×5 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum kullanıp, Oluşan loş ışık daha sakin ve huzurlu hissedebilirsiniz.

  • Ürün ölçüleri 12×5 cm şeklindedir.
  • İçerisinde parafin bulunan materyallerden üretilir.
  • Fitil yapımında doğal pamuk kullanılmıştır.
  • Yanma süresi 10 – 20 saat arasında farklılık gösterebilir.
  • Türkiye’de üretilmektedir, yerli bir mum çeşididir.
  • Duman yayma ya da is bırakma özelliği yoktur.
  • Aromasızdır, kokusuz yapıdadır.
  • Serin, kuru ve gölge yerlerde çocukların ulaşamayacağı şekilde saklanmalıdır.
  • Ürün kullanımı yetişkin bulunan ortamlarda yapılmalıdır.

12×5 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

Mum üretiminde parafinli mum tabakasına, pamuklu fitile, boya kazanına ve şekillendirme kabına ihtiyaç duyulur. Mum tabakasının eritilmesi için benmari tekniği uygulanır. Kısa sürede eriyen ve sıvılaşan mum sürekli karıştırıldığında homojen bir kıvam alacaktır. 80 dereceye kadar ısıtılması rahatça şekillenmesi ve yapısını koruyabilmesi için yeterli olur. Şekillendirme aşamasına geçilmesi için ilk olarak uygun bir kaba fitil yerleştirilmesi gerekir.

Mum ölçüleri 12×5 cm olduğundan dolayı 5 cm genişliğine silindir bir kap alınır ve tabanına fitil sabitlenir. Üzerine 12 cm yüksekliğinde mum döküldükten sonra soğumaya bırakılır. Yaklaşık bir gün içinde tamamen soğuyan ve kalıp haline gelen ürün, kırmızı boya kazanına batırılıp çıkarılır. Bu işlemlerden sonra yeniden kurumaya bırakılan 12×5 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum için üretim aşaması sonlanmış olur. İstenildiği zaman rahatlıkla kullanılmaya başlanabilir.

Mum Nedir?

Kullanım alanı oldukça yaygın olan mumlar, ışık saçtığı için görmeyi kolaylaştıran araçlardır. Binlerce yıldır kullanılmaya devam ettiklerinden dolayı yaşamın en beklenmeyen anlarında bile mumlarla karşılaşılabilir.

Yavaş eriyen maddelerden üretildikleri için genellikle uzun ömürlü olurlar. Ancak içerikleri değiştiğinden dolayı birbirinden farklı özelliklere, tasarımlara, renk ve boyutlara sahip olabilirler. Son dönemlerde daha popüler biçimde kullanılan mum çeşitleri de hem estetik zevk uyandırmakta hem de ışık ihtiyacını gidermektedir.

Kokusuz yapıda olan 12×5 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum, herkesin rahatlıkla kullanabildiği bir üründür. Enerji dönüşümü yapması, rahatlatıcı etki göstermesi ve göz sağlığını koruması sayesinde oldukça faydalıdır. Özel günlerde oluşturduğu hoş aura sayesinde huzurlu ve sakin hissetmeye yardımcı olur. İs bırakmadığından dolayı olumsuz bir etki göstermemektedir. Üstelik içinde bulunan parafin sayesinde uzun süre kullanılabilmektedir.

Mum Nasıl Kullanılır?

12×5 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum, oldukça basit bir biçimde kullanılabilir. Bunun için fitilinin boyu kontrol edildikten sonra çakmak ya da kibritle yakılması yeterli olur. Saniyeler içinde yanmaya başlayan ürünü söndürmek içinse mum söndürücü kullanılmalıdır.

Hem is çıkmadan sönen hem de daha uzun süre kullanılabilen mumlar için üfleme gibi ürüne zarar veren söndürme yöntemleri tercih edilmemelidir. Ayrıca, mum yanışı en fazla 4 saat sürmelidir. Ürün yapısının korunması için bu süreden sonra dinlendirilmesi ve yeniden yakılması daha doğrudur.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yakıcı olduğundan dolayı mumlar sadece yetişkin bireylerin kontrolünde kullanılmalıdır. Kazaların engellenmesi için yanıcı ve patlayıcı materyallerden uzak tutulmalıdır. Hava akımı bulunmayan bölgelerde kullanılması ve her mum arasında geniş aralıklar bırakılması daha doğrudur. Ayrıca ürünleri ortamda tek bırakmamaya, görünebilecek şekilde yerleştirmeye ve mum yanarken uyumamaya özen gösterilmelidir.

Mitr’in en çok tercih edilen ürünlerinden olan doğal taşlar kategorisini ve tütsü çeşitleri kategorisini incelemeyi unutmayın.

Yorum yapın

bazen sözleri-amcayı telefona kaydetme isimleri-hocayı telefona kaydetme isimleri-sözlüye güzel sözler-yeğen sözleri - kızlara güzel sözler - toruna güzel sözler-telefona kaydetme isimleri-bilgi öğren-www.limonblog.com-Dede sözleri