Mitr 3'lü Renkli Silindir Mum Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? - Güzel Bilgiler

Mitr 3’lü Renkli Silindir Mum Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mum ışığının birbirinden şifalı etkileri bulunur. Sorunlarınızı kolayca çözebilmek için Mitr 3’lü Renkli Silindir Mum kullanabilirsiniz.

  • Aynı ölçülere sahip 3 adet mum içermektedir.
  • Mumların uzunlukları 6×3 cm şeklindedir.
  • Her mum, 10 – 20 saat aralığında yanış süresine sahiptir.
  • Parafin kullanılarak imal edilmektedir.
  • Fitili pamuklu bir yapıdadır.
  • Yanarken is yapmamakta, kötü koku yaymamaktadır.
  • Aroma verici içermeyen bir üründür.
  • Yetişkin gözetiminde kullanılmalıdır.
  • Serin ve kuru alanlarda muhafaza edilmelidir.

Mitr 3’lü Renkli Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

Mum yapımı, parafinli tabakanın benmari usulüyle eritilmesiyle başlar. Bunun için içi su dolu bir tencereye farklı bir kabın yerleştirilmesi ve bu kaba da mum tabakasının eklenmesi gerekir. Kısık ateşte karıştırılarak eritilen mumlar, yaklaşık 80 dereceye geldiği zaman ocaktan alınmalı ve kesinlikle kaynatılmamalıdır.

Mumun şekillendirilebilmesi için ilk olarak içerisinden çıkarılması kolay olduğu için silindir bir şekillendiriciye ihtiyaç duyulur. 6×3 ölçülerinde bulunan bu silindir kabın tabanına fitil yerleştirilmelidir. Daha sonra mum eklenerek yaklaşık 24 saat kurumaya bırakılmalıdır. Kalıptan çıkarıldıktan sonra boya kazananına batırılıp renklendirilen ürünler, kuruduktan sonra istenilen herhangi bir zaman diliminde yakılabilmektedir.

Mum Nedir?

Çoğunlukla parafin ve soyayla üretilen mum çeşitleri, karanlığı aydınlatmak için kullanılan araçlardır. Ancak mumların enerji temizleme, odaklanmayı kolaylaştırma ve psikolojik olarak daha iyi hissettirme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bu nedenle kişinin kendi ihtiyaçlarına hitap edecek doğru mumu tercih edebilmesi oldukça önemlidir.

Ayrıca, mumlar yakılmadan da kullanılabilme özelliğine sahip olan nesnelerdir. Bunun için istenilen herhangi bir alana yalnızca dekor ürünü olarak yerleştirilmeye uygun olan mumlar tercih edilmelidir.

Mitr 3’lü Renkli Silindir Mum, içerisinde parafin bulunduran ve 20 saate kadar yanabilen bir mum çeşididir. Rengi ve dokusu dolayısıyla oldukça doğal ve şık bir görüntüye sahiptir. Bu bakımdan yakıldığı zaman kişide estetik bir zevk uyandırarak metafiziksel olarak etki gösterebilmektedir.

Yakılmadığı durumlardaysa süs eşyası olarak kullanılmaya elverişli bir yapısı vardır. Ayrıca koku ve is yapmadığı için diğer mum çeşitlerine göre oldukça avantajlı bir yapıdadır.

Mum Nasıl Kullanılır?

Bir mumun kullanımı istenilen yere yerleştirilmesi ve yıkılması ile birlikte başlar. Mitr 3’lü Renkli Silindir Mum her ne kadar sızdırma yapmasa da yüzeyi korumak için mumluk kullanılması mümkündür.  Ürünleri söndürmek içinse üfleme tekniğinden ziyade mum söndürücü kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Böylelikle fitil daha geç eskiyecek ve ürün daha uzun süre kullanılabilir bir hale gelecektir.

Mumların ömrünü uzatmak için dikkat edilmesi gereken farklı konular da vardır. Bu konulardan ilki fitilin uzunluğuna ve eskime durumuna bakmaktır. Özellikle yeni alınan mumlar yakılmadan önce fitil boyutunun standart ölçülere getirilmesi gerekir. Yakılan ve daha farklı zamanlarda kullanılan mumlarınsa eskimemiş bir fitile sahip olması gerekir. Bu nedenle fitiller düzenli aralıklarla 0,5 cm kadar kısaltılmalıdır.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mitr 3’lü Renkli Silindir Mum’un kullanıldığı alan alanda rüzgar bulunmaması oldukça önemlidir. Alevilerin kontrolden çıkmaması adına hava akımı bulunan yerlerde kullanım yapılmamalıdır. Bununla birlikte, mumların hiçbir koşulda yalnız bırakılmaması gerekmektedir.

Özellikle çocukların bulunduğu alanlarda yetişkin gözetiminin olması hayati önem taşımaktadır. 3’lü bir set olduğundan dolayı ürün kullanımında, her mum arasında 10’ar cm santimetre kadar boşluk bırakmak daha doğru olacaktır.

Mitr müşterilerinin en çok sevilen ürünlerinden birisi olan buhurdanlık ve tütsü çeşitleri kategorisini incelemeyi unutmayın.

Yorum yapın

bazen sözleri-amcayı telefona kaydetme isimleri-hocayı telefona kaydetme isimleri-sözlüye güzel sözler-yeğen sözleri - kızlara güzel sözler - toruna güzel sözler-telefona kaydetme isimleri-bilgi öğren-www.limonblog.com-Dede sözleri