Tersine Mühendislik İşlemi Nasıl Yapılır? Tüm Detaylar Bu Yazıda - Güzel Bilgiler

Tersine Mühendislik İşlemi Nasıl Yapılır? Tüm Detaylar Bu Yazıda

Mitalon firması otomotiv sektöründe geçmişten gelen mühendislik tecrübelerini ürün tasarımı, ar ge projeleri, yeni ürün geliştirme, özel ekipman imalatı, tersine mühendislik hizmetleri, ekipman parça detay analizleri,  mühendislik çözümleri gibi konulularda değişik sektörlerde yer alan firmalar ile paylaşmaya devam ediyor.

Mitalon firması uzay sanayi, savunma sanayi, makine üretimi yapan sektörler, kozmetik sektörü, kalıpçılık alanında saç ve plastik kalıp imalatı yapan firmalar, fonksiyonel yedek parça kullanımı yapan firmalar ile ticari ilişkiler kurmaya devam ediyor.

Mitalon firması sunmuş olduğu hizmetlerin içerisinde tersine mühendislik hizmetleri de yer almaktadır. Tersine mühendislik hizmetleri genel olarak üretilmiş bir makine genelinden yola çıkarak parça özeline kadar tümden gelim metoduyla analiz ve üretim süreçlerini içeren bir süreçtir. Mitalon firması tersine mühendislik hizmetleri rakip analizlerinde, makine parça maliyeti hesaplamalarında ve patent ihlallerini tanımlamak amaçlı kullanılmaktadır.

Mitalon firmasının vermiş olduğu tersine mühendislik hizmetlerinde hizmet verilen firmanın istediği makine parçasından başlanarak bütün makinenin shining 3d scanner yardımı ile taranmasıyla STL bilgileri oluşturulmaktadır. 3d tarama cihazı sunduğu bilgiler ışığında STL dataları iki ve üç boyutlu şekilde bilgisayar ortamına aktarılmaktadır.

Bilgisayar ortamında oluşturulan iki ve ya üç boyutlu modellemeler doğrultusunda istenilen parçaya yönelik patent ihlaline girilmeden gerek boyutsal gerekse içeriksel değişiklikler yapılarak yeni parçalar tasarlanmaktadır.

Mitalon firması genel olarak tersine mühendislik yöntemlerini iki ve ya üç boyut bilgisi olmayan makine parçalarını üretiminde kullanmaktadır. Tersine mühendisliğin diğer bir kullanım alanı ise el tasarımlarıyla üretilen parçaların iki ve ya üç boyutlu bilgilerini bilgisayar ortamına aktarmasıdır.

Tersine mühendislik metodunun yararları arasında hasar görmüş makine parçalarının hasarlarının giderilmesi, kullanımda olan otomotiv sektörüne ait otomobil parçalarının üretimi, rakip firmalarda yer alan makinelere yönelik analiz yapılarak üretim kolaylığı sağlanması olarak sayabiliriz.

Mitalon firması tersine mühendislik çalışmalarında ürün tasarım ve geliştirme bilgisi konularında da firmalar çeşitli hizmetler vermeye devam etmektedir. Teknoloji ve üretim hızlılığı açısından çağının gerisinde kalmış makinelere üretilen parça modifikasyonu sayesinde verimliliği artırılmaktadır.

Tersine mühendislik yöntemi sayesinde teknolojik anlamda üretim hızı ve verimliliği konusunda geride kalan makinelere yönelik rakip firma makine analizleri sonucunda erişilen bilgiler doğrultusunda parça ve modifikasyon çalışmaları da yapılmaktadır. Bu sonuçla makine verimliliği artırılmaktadır.

Mitalon firmasının verdiği hizmetler, üretilen makine parçalarının çeşitleri hakkında detaylı bilgileri internet sayfası üzerinden elde edebilirsiniz. Mitalon firmasının web adresi olan https://www.mitalon.com/ tıklayarak sizde ucuz ve hızlı çözüm önerileri hakkında fikirlere sahip olabilirisiniz. Mitalon web adresi üzerinde yer alan sizi arayalım sekmesinde yer alan bilgileri doldurarak Milaton firmasının sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz. 20 yılı aşan tecrübe ve uzman mühendis kadrosuyla Mitalon sizinle tanışmayı bekliyor.

Yorum yapın

bazen sözleri-amcayı telefona kaydetme isimleri-hocayı telefona kaydetme isimleri-sözlüye güzel sözler-yeğen sözleri - kızlara güzel sözler - toruna güzel sözler-telefona kaydetme isimleri-bilgi öğren-www.limonblog.com-Dede sözleri