Amca sözleri

Amcalar baba yarısıdır. Babamız Allah korusun vefat etse bizleri sahiplenecek , bizlerle ilgilenecek ,bizlere kol kanat gerecek olan kişiler ya amcalarımız ya dayılarımız ya da teyzelerimizdir. Ama burada konumuz tabi ki amca sözleri ‘dir.

Amca sözleri önemlidir çünkü amcalarımızla aramızı iyi tutup onlara güzel sözler söyleyip gönüllerini hoş etmeyi bilmeliyiz. Çünkü her daim yanımızda olacak olanlar amcalarımızdır. Uzakta da olsa onları telefonla arayıp hal hatır sormalıyız. Bu çok zor bir şey değil. Şimdi gelelim amca sözleri paylaşmaya.

Amcaya güzel sözler

Ailemizin bir parçası olduğundan dolayı sana binlerce kez teşekkür ederiz amcacım.

Yürümeyi bilmezdim ellerini sımsıkı tutarak öğrendim. Hayata tutunmak için tek el senin ellerindi amca.

Sen tarifsin birisin amcacığım, seni tanımak hayatımıza renk katmak gibi oldu.

Hayat güzel olduğu gibi babamızın yokluğunda her zaman yanımızda olup kendi çocuğundan dahi esirgemedin.

Ben hiç nasıl güzel gülünür diye sormadım birine çünkü benim güldüğü zaman etrafına ışık saçan, çevresini bile mutlu eden gülüşü güzel amcam var.

Sen geleceksin diye metrelerce kırmızı halı dokutturuyorum, tüm çiçekleri haber saldım her yeri süsleyin amcam gelecek diye. Seni çok özledik.

Amcaların en güzeli, amcaların en mükemmeli nasılsın, seni çok özledim. Gelmeden haber ver kırmızı halı dokutayım yoluna.

Benim yakışıklı amcam gören herkesi kendine hayran bırakıyor, kızlar ne kadar karizmatik diye baka kalıyor. Eeee kimin amcası olacak o kadar.

Sahildeki deniz kabuklarını önce birer birer toplarsın, sonra yavaş yavaş atmaya başlarsın, yalnız bazılarını atamazsın. İşte sen o atamadıklarımdansın amcam.

Toplum olmadan yaşayabiliriz ama aile olmadan yaşayamayız.

Ben babasız büyüdüm ama sayende babasızlığın zorluğunu hiç çekmedim. Beni bir baba gibi sevdin, korudun, kolladın. Benim için elinden geleni fazlasıyla yaptın. Teşekkürler amca.

Dünyanın en değerli insanısın, iyi kalpli, merhamet yürekli babacan birisisin. Seni anlatmaya devam etsem kelimeler yetmez seni anlatmaya amca.

Hayat bazen çok sevdiğin kaybettirir ama onun yerini dolduracak değerli insanları fark ettirir. Ve seni pişman eder niçin daha önce fark etmedim diye.

Amca, hayatın sıcak yazında bir bardak ferahlatıcı limonata gibidir.

Sanırım amcam muhtemelen hayatımdaki en büyük etkiye sahipti.

Ben dünyanın en şanslı insanıyım neden mi benim iyi kalpli, kocaman yürekli bir amcam var.

Canım amcam zaman çok kısa mutluluğa uçarak ulaşmanı, bu hayatı tüm güzellikleriyle yaşamanı diliyorum.

Babam her zaman derdi ben olmasam amcanız size sahip çıkar.

Yürümeyi bilmezdim ellerini sımsıkı tutarak öğrendim. Hayata tutunmak için tek el senin ellerindi amca.

Bir amca düşün tatlı mı tatlı yakışıklı mı yakışıklı. Boşuna düşünüp zihnini yorma amca çünkü bu kişi sensin.

Dünyayı değiştirenler, ancak bunu yapabileceklerini düşünecek kadar çılgın olan insanlardır. Bu çılgının bir tanesi de şimdi bu mesajı okuyan canım amcamdır.

Hayat güzel olduğu gibi babamızın yokluğunda her zaman yanımızda olup kendi çocuğundan dahi esirgemedin. 

Yorum yapın

wp cache