ali nazik yanına ne gider , ali nazik yanına ne yapılır

Ali nazik yanına ne gider ?

Güneydoğu mutfağımızdan tüm ülkeye yayılan ve severek pişirilen ali nazik kebabı, yanında pek çok ürünü çağrıştırabilir. Bir kebap olması nedeniyle içerisinde bol miktarda et ve sebze çeşidi barındıran yemeği birkaç farklı alternatif sofrayla sunabilirsiniz.

ali nazik yanına ne gider
ali nazik yanına ne gider

 

Şimdi bu seçenekleri inceleyerek Ali Nazik yanına ne gider konusundaki kararınızı netleştirmeye yardımcı olmaya çalışalım. Bugün ne pişirsem sorusuna ali nazik kebabı yanıtını verdiyseniz aşağıdaki seçenekler çok işinize yarayabilir.

Tarhana Çorbası

Kebap çeşitlerinden birisi olan ali nazik yanına çorba önerisi olarak tarhana düşünülebilir. Güneydoğu yöremize ait olan kebabın yanında sevenler için acılı tarhana çorbası en iyi seçeneklerden birisidir. Sarımsaklı yapıldığında hem şifa sağlayıcı tarafı hem de lezzeti artıyor.

Mercimek Çorbası

Et yemeklerinin yanında daha çok tercih edilen bir diğer seçenek ise mercimek çorbasıdır. Ev yapımı kırmızı mercimek çorbasının yanı sıra lokanta usulü mercimek çorbası da tercih edilebilir. Bunun için elbette kararı vererek ona göre mercimek temin etmeniz gerekiyor. Bilindiği üzere lokantalarda servis edilen nefis çorbalarda kırmızı değil, sarı mercimek kullanılıyor.

Bulgur Pilavı

Kebap gurmeleri iyi bilir ki, et çeşitlerinin yanına pirinç değil bulgur pilavı tercih edilir. Meyane pilavı usulü yapılabileceği gibi farklı alternatiflerine de yönelim olabilir. Sebzeli ve/veya salçalı olarak yapılabilir. Elbette doğal ve lezzetli olması açısından tereyağlı bulgur pilavı yapılması önerilir. Sebzeli olsun ya da olmasın, bulgur pilavına ince kıyılmış soğanları her zaman atabilirsiniz. Hatta pişirirken et suyu da kullanırsanız ali nazik yanına harika bir lezzet elde edersiniz.

Pirinç Pilavı

Bulgur pilavı sevmeyen ya da ali nazik kebabının yanına tercih etmeyenler için pirinç pilavı önerisi elbette durmaktadır. Et yemeklerinin yer aldığı sofralarda sıklıkla servis edilir. Özellikle kebap türleri yanında şehriyesiz olarak sade yapılır. Beyaz pirinç pilavı yapımında yine tereyağı kullanılması önerilir. Bununla birlikte kebabın yanında yeneceği için tavuk suyu yerine et suyu tercih edilmesi tavsiyesi verilebilir.

Salata & Ezme

Ali nazik kebabını yaptınız, yanında çorba ve pilav türünü seçtiyseniz sırada elbette salata çeşitleri geliyor. Kebap yemeklerinin yanında en çok çoban salata tercih edilir. Söğüş salata tercihi de hiç az sayıda kullanılmaz. Soğanla bir sorun olmayanlar için ekşili ve acılı soğan salatası neredeyse tüm et yemeklerinin yanında severek tüketilebilir.

Salata varken ya da yokken, acılı lokanta ezmesi de ali nazik kebabı yanına servis edilebilir.

Ayran veya Kola

Ne kadar çorba ya da salata olursa olsun içeceksiz yapamam diyenler elbette olabilir. Sizler için de iki temel öneri bulunuyor. Gerek lokantalarda gerekse de evlerde ali nazik dahil pek çok kebap ve et yemeğinin yanında ayran veya kola tercih ediliyor. Gazlı içecek sevenler kolaya yönelirken biraz daha doğal bir lezzet tercih edenlerin ilk aklına gelen genelde ayran oluyor. Diyelim ki pizza yapmak istediniz. Fikriniz değişti ve pizza yaptınız.Peki pizzanın yanına ne gider ?

Yorum yapın

bazen sözleri-amcayı telefona kaydetme isimleri-hocayı telefona kaydetme isimleri-sözlüye güzel sözler-yeğen sözleri - kızlara güzel sözler - toruna güzel sözler-telefona kaydetme isimleri-bilgi öğren-www.limonblog.com-Dede sözleri