Pizzanın yanına ne gider ? , Pizzanın yanına ne yapılmalı ?

Pizzanın yanına ne gider ?

Özellikle hızlı yiyecek sektörünün gelişmesiyle birlikte pizza tüketimi ülkemizde daha yaygın hale gelmiştir. İtalyan kökenli olan yiyecek, küresel faaliyet gösteren restoranların etkisiyle her ülkede bolca tüketilir hale gelmiştir.

pizzanın yanına ne gider
pizzanın yanına ne gider

 

Restoranlardan sipariş edildiğinde, restoranlarda yenildiğinde ya da evde yapıldığında pizzanın yanına ne gider sorusu sürekli akıllarda olabilmektedir.

Pizzanın yanına çeşitli sos, içecek ve yiyecek önerileri yapacağımız bu yazının devamında ağız tadınızı değiştirecek lezzetler bulacaksınız.

Sebze Çorbaları

Restoranlarda pek tercih edilmese de ana yemek öncesi çorba kültürünün yaygın olduğu ülkemizde pizzanın öncesinde de bir sebze çorbası önerilir. Özellikle havuçlu sebze çorbası öne çıkmaktadır. Bir hamur yiyeceği olan pizza için mideyi yumuşatmak adına sebze çorbası tüketimi tavsiye edilir.

Kola

Pizzanın yanında ne içilir denildiğinde akla ilk önce kola gelmektedir. Gazlı içecek sevmeyen kişiler ayran tercih etse bile, çoğunluğun fikri koladan yanadır. Ev yapımı pizza tarifi uygulandığında bile bir fast food ürün olarak tüketiliyor. Buna bağlı olarak da yanında en iyi giden içecek kola olarak öne çıkıyor.

Hazır Soslar

Çeşitli hazır veya ev yapımı soslar pizzanın yanında iyi gider. En yaygın olarak bilinen ve kullanılanlar ketçap ve mayonezdir. Bunların yanında gerçek pizza gurmeleri farklı soslara yönelebilir. Ranch sos bu konuda ön plana çıkan sosların başında gelir. Ev yapımı ranch sos da yapılabileceği gibi hazır olarak da lezzetli bir şekilde temin edilebilir. Ayrıca haydari veya barbekü sos tercihleri de pizzanın yanında tercih edilebilir.

Patates Kızartması

İster ev yapımı pizza ister restoran usulü olsun elinizde bir hazır yiyecek ürünü bulunuyor. Pizzanın yanında patates kızartması ekstra doyuruculuk sağlar. Bununla birlikte lezzet olarak da çok güzel uyum sağlayacaktır. Üçgen şeklinde pizza dilimlerinin üzerine ince dilim patates kızartmaları koyarak ikisini birlikte tüketebilirsiniz. Patates kızartmasını ayrı olarak yemek isteyenler ise yine ince dilim veya elma dilim patates kızartması seçeneklerini kullanabilir. Ayrıca pizzanın üzerine kullanılacak olan hazır sosların tümünü patates için de kullanabileceğinizi ekleyelim.

Et Döner

Bir İtalyan yemeği olan pizza ile Türk yemeği olan et dönerin birleştirilmesi fazla bilinen bir yöntem değildir. Bu yöntem ülkemizde fazla bilinmese de İtalya’nın hemen her şehrinde pizza kebap adı altında dönerli pizza satılmaktadır. Kesilen dönerler pizzanın üzerine serpiştirilerek tüketilir. Pizzanın anavatanında bile bu seçenek yaygın olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca en pahalı pizza siparişlerinden birsidir. Aynı yöntem ülkemizde restoranlarda pek uygulanmıyor. Bu nedenle eve sipariş edilen ya da doğrudan evde yapılan pizzaların üzerine hazır alınarak ısıtılan et dönerleri koyarak bu lezzeti tadabilirsiniz.

Soğan Halkaları

Zincir marketlerin neredeyse hepsinde dondurulmuş haliyle satılan soğan halkaları kızgın yağa atılarak 3-4 dakika içerisinde hazır olmaktadır. Çoğu fast food çeşidinde olduğu gibi pizzanın yanına soğan halkaları da sıklıkla tercih edilir. Ayrıca dileyenler, evde çıtır soğan halkası yapımı da tercih edebilir. Son olarak belki fikriniz değişebilri ali nazik yapmak istersiniz diye düşündük ve ali nazik yanına ne gider makalemize göz atabilirsiniz.

Yorum yapın

bazen sözleri-amcayı telefona kaydetme isimleri-hocayı telefona kaydetme isimleri-sözlüye güzel sözler-yeğen sözleri - kızlara güzel sözler - toruna güzel sözler-telefona kaydetme isimleri-bilgi öğren-www.limonblog.com-Dede sözleri