Narsist ne zaman saygı duyar ?

Narsist ne zaman saygı duyar ? Narsist saygı duyar mı  ? Çevrenizdeki bir kişinin narsist olduğundan eminseniz kafanızı karıştıran pek çok soruya sahip olmanız oldukça doğaldır. En çok yanıt aranılan sorulardan biri ise narsist ne zaman saygı duyar, sorusudur. Özellikle ilişki yaşayanlar için soruların yanıtlarına ulaşılmadığında hayat zor bir hale gelebilir. Çünkü Bir narsist bir ilişkiye girdiğinde, büyük olasılıkla diğer kişinin hissettiklerini manipüle etmeye çalışacaktır. Bazen bunu sizi ne kadar sevdiklerini söyleyerek veya sizi önemsediklerini göstererek yapabilirler. Bunu, onlara daha fazla bağımlı olmanızı sağlamak için yaparlar. Bir narsistle ilişkiniz varsa, onun narsist eğilimlerini nasıl fark edeceğinizi belirtileri hakkında bilgi sahibi olarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca sınırları nasıl koyacağınızı ve bir narsistle birlikte olmanın acısından nasıl kaçınacağınızı öğrenmelisiniz.

Narsist Ne Demek?

Narsisizm, insanların kendi kendine hizmet eden bir şekilde hareket etmesine ve başkaları için empati duygusundan yoksun olmasına neden olan bir kişilik bozukluğudur.  Aynı zamanda diğer insanların mutluluğuna ve ilişkilerine de müdahale edebilir. Herkesi kendinden alçakta gören, kendini abartan ve özgüveni oldukça yüksek kişilere narsist denir.

Narsist Saygı Duyar Mı? Ne Zaman?

narsist ne zaman saygı duyar

Bir narsistle ilişkide iletişim çok zor olabilir. Bu insanlar genellikle amaçlarını anlatmak için agresif taktikler kullanırlar. İhtiyaçlarını karşılamak için her türlü yöntemi kullanırlar.

Bir narsistin en büyük ihtiyacı kabul edildiğini hissetmektir. Onlara ilgi duyduğunuzu gösterirseniz, daha empatik hissedecek ve yanıt verme olasılığı daha yüksek olacaktır. Ancak, kendi yollarına gittiklerini düşünmezlerse daha agresif olabilirler.

Narsist birinin size saygı duymasını istiyorsanız, onun yaşadıklarını ve düşündüklerini empati kurarak hissetmeye çalışmalısınız. Ardından bir uzman yardımı ile harekete geçmelisiniz. Zorlu bir yol olacağı kesin olsa da ilişkinizi düzeltme adına bir şeyler yapabilirsiniz. Böylece narsist biri ne zaman saygı duyar sorusunun yanıtı kendiniz alabileceksiniz.

Narsist Biriyle İlişkide Kendinizi Nasıl Hissedersiniz?

Narsist ne zaman saygı duyar sorusunun yanıtını ne yazık ki en çok bir ilişkiye sahip bayanlar arıyor. Çünkü narsist bir erkekle çıkan pek çok sayıda bayan varken erkekler aynı konuda sabırlı değil. Bu da bayanların bir şeyleri iyiye dönüştürme merakından kaynaklanıyor. Sizce de öyle mi? Hayır! Çünkü narsist kişiler çıkmak istedikleri kişiler için sınırları zorluyor. Hatta karşısındaki kişiye kendini öyle özel hissettiriyorlar ki ben asla yapmazdım diyenler de aynı gruba dahil olabiliyor. İşte narsist biri ile ilişkide yaşananlar ya da yaşanacaklar…

 • İlişkiler söz konusu olduğunda, narsistler inanılmaz derecede yorucu olabilir. Empati eksikliği ve kendilerini diğer insanların yerine koyma yetenekleri, onlarla bir ilişki kurmayı zorlaştırır.
 • Narsistler usta saptırıcılardır. Bu sorumluluktan kaçmak için cephaneliklerindeki her aracı kullanmak anlamında gelir. Bunu yapmak bir yolu yalan söylemektir. Bir başka bahaneler ortaya çıkar. Çoğu zaman, narsistlerden gelen bir şey yüzünden incindiklerini iddia ederler.
 • Nazik ve sevgi dolu görünseler de genellikle çok soğuk ve acımasızdırlar. Hayatınızda güçlü destek sistemleri oluşturmak en iyisidir.
 • Bir narsistin yaptıkları konusunda kendinizi aşağılamaktan veya çok hassas olmaktan kaçınmalısınız. Narsistlerin genellikle travmatik bir geçmişinde olduğunu ve korkularının ve yaşadıkları geçmişlerinin geçmişlerinde olduğunu unutmayın.
 • Narsistlerin, davranışlarının gerçek benliklerinin bir yansıması olmadığını anlamaları gerekir. Narsist davranışlara tahammül edemiyorsanız, ilişkiyi bitirmenin zamanı geldi. Toksik bir ilişkiden ayrılmak çok acı verici bir deneyim olabilir ve sizi üzgün hissettirebilir.

Sınırları belirlemek, kendiniz ve ilişkiniz için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Narsistlerle uğraşmak herkesin bildiği gibi zordur ve net ve kesin sınırlara sahip olmayı faydalı bulacaksınız.

Narsist Erkek Belirtileri Nelerdir?

Narsis erkek belirtileri kadınlardan daha net bir şekilde fark edilmektedir. En sık görülenler arasında;

 • Aşırı bencil olma ve başkalarını sömürme eğiliminde olma
 • Çok fazla özgüvene sahip olmak
 • Şöhret ve servet hakkında gerçekçi olmayan fanteziler kurmak ve başarıları abartmak
 • Karmaşık mazeretler üretme ve suçu başkasına yükleme eğilimli olma
 • Kendini beğenmiş davranışlar ve aşırı övgü
 • Karşısındaki kişileri yalancı ya da kıskanç olmakla suçlar
 • Kendi hatalarını kabul etmekten hoşlanmaz
 • Sosyal olarak oldukça beceriksizler
 • Kayıp ve hayal kırıklığının acısını hissetmez
 • Övgü beklediklerinde kibirli davranmaları yaygın bir durumdur

Benmerkezcilik, narsist insanların ayırt edici özelliklerinden biridir. Narsisizm kurtulması kolay bir hastalık olmasa da, olmasını engellemek için yapabileceğiniz şeyler var.

Her şeyden önce, bencilliğin bencillikle aynı şey olmadığını kabul etmelisiniz. Sağlıklı bir öz farkındalık duygusuna sahip olan sofistike insanlar, başkalarını ihmal etmeden bencil olabileceklerini anlarlar. Daha ziyade, ne zaman duracaklarını bilme ve eylemlerinin sorumluluğunu alma meselesidir. Narsist olduğundan emin olduğunuz birinin size saygı duymasını sağladıysanız ya da sağlarsanız kendinizle gurur duymalısınız

Yorum yapın

Troll keko sözleri - keko aşk sözleri-kısa tüylü kediler-kedi bloğu - sözlüye güzel sözler-kedi kısırlaştırma ücreti