Uyku Modunda Steam İndirme Devam Eder Mi?

Eğer oyun yüklerken steam uygulamasına ihtiyaç duyuyorsanız bu zaten büyük bir dosya indirdiğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla da indirme işlemi hayli uzun sürecektir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda ise farklı durumlarda karşımıza çıkacak olan uyku modunda steam indirme devam eder mi konusunda farklı değişkenler bulunur. Şimdi bunları inceleyelim.

Öncelikle uyku modunun ne olduğunu anlatmak gerekir. Uyku modu (sleep mode), bilgisayarın kullanılmadığında enerjiden tasarruf etmesini sağlayan bir sistemdir. Steam indirmeleri yaparken bilgisayarı uyku moduna alırsak maalesef indirme işlemi devam etmeyecektir.

Bilgisayar Uyku Modundayken Steam İndirme Devam Eder Mi?

Enerji tasarrufu modu olarak bilinen uyku modu steam gibi arka plan uygulamalarının çalışması için bir engel teşkil edebilir. Bilgisayar uyku modundayken steam indirme devam eder mi sorusuna ne yazık ki olumsuz yanıt vermek durumunda kalıyoruz. Steam indirme işlemleri yüksek enerji gerektirdiğinden uyku modunun çalışma prensiplerine aykırı bir durum ortaya çıkarır.

Burada ortaya çıkan önemli sorulardan birisi de bilgisayarın kendi kendine uyku moduna geçmesidir. Gece uyurken veya dışarı çıkarken başlatılan steam uyku modunda indirme işlemine devam etmeyecektir. İndirme sürecine bir zarar vermese de işlem duraklatılır. Bu nedenle eğer indirmenin devam etmesini istiyorsanız bilgisayarın Güç Ayarları bölümünden uyku modunu devre dışı bırakabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayar kullananlar da uyku modunu devre dışı bırakabilir. Ayrıca buna rağmen enerji tasarrufu sağlamak içinse monitörün düğmesi kapatılabilir. Laptoplarda uyku modu daha hızlı aktif olur çünkü sınırlı bir şarjla çalışırlar. Ancak bu özellik de yine Güç Ayarları menüsünden kapatılabilir.

Pc Uyku Modundayken Steam İndirme Yapar Mı?

Laptop veya masaüstü bilgisayar kullanırken büyük oyun indireceklerin merak ettiği sorulardan biri de pc uyku modundayken steam indirme yapar mı olacaktır. Bu soruya hayır yanıtı verilmelidir. Bununla birlikte uyku modunu deaktif etmeniz haline uzun saatler indirme işlemi duraklamadan devam edebilir.

Steam Uyku Modunda İndirmeye Devam Eder Mi?

Uzun süreli bir indirme işlemi başlatıyor ve bilgisayarın başında olmayacaksak direkt olarak ortaya steam uyku modunda indirmeye devam eder mi sorusu çıkacaktır. Ne yazık ki uyku modunda steam indirme işlemleri devam etmez. Etmesini istiyorsanız uyku modunu kapatmanız gerekecektir.

Steam Uyku Modunda İndirme Yapar Mı?

Büyük boyutlu ve doğal olarak kaliteli oyunları indirmek için steam kullanmanız gerekir ve bu işlem biraz uzun sürebilir. Bu durumda steam uyku modunda indirme yapar mı sorusunu sorabilirsiniz. Üzülerek bu soruya hayır cevabını vermek zorundayız.

Bilgisayar Uyku Modunda Steam İndirme Devam Eder Mi?

İster masaüstü ister dizüstü olsun steam kullanarak oyun indirecekseniz aklınıza mutlaka bilgisayar uyku modunda steam indirme devam eder mi sorusu gelecektir. Bu soruya hayır cevabı verilmelidir.

Bilgisayar Uyku Modunda Steam İndirme Yapar Mı?

Steam üzerinden indirme işlemini başlattı ve bilgisayar başından kalkmanız gerekiyorsa otomatik olarak bilgisayar uyku modunda steam indirme yapar mı sorusu doğacaktır. Ancak gelecek yanıt olumsuz olur. Bilgisayarlar uyku modundayken steam gibi ağır uygulamaları durdururlar.

Pc Uyku Modunda Steam İndirme Devam Eder Mi?

Laptoplarda veya masaüstü bilgisayarlarda steam üstünden oyun veya dosya indirecek kişilerin merak ettiği konuların başında pc uyku modunda steam indirme devam eder mi konusu gelmektedir. Tahmin edileceği üzere bu işlem sistem tarafından durdurulacaktır.

Pc yi Uyku Moduna Alınca Steam İndirme Devam Eder Mi?

Enerji tasarrufu sağlamak amacıyla pc yi uyku moduna alınca steam indirme devam eder mi diye soruyorsanız bilinçli bir kullanıcısınız demektir. Ancak bu soruya olumlu yanıt veremiyoruz. Steam yüklemesini devam ettirmek istiyorsanız bilgisayarın uyku moduna geçmesine engel olmanız gerekiyor.

Steam Pc Uyku Modundayken İndirme Yapar Mı?

Dünya çapında kullanılan download uygulaması steam pc uyku modundayken indirme yapar mı sorusu karşısında maalesef çaresiz kalır. Çok fazla enerji harcayan bir program olduğu için uyku modunun prensipleriyle ters düşer ve bu yüzden durdurulması gerekir. Bilgisayarın Güç Ayarları menüsünden uyku modunu devre dışı bırakarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Yorum yapın

wp cache