Whatsapp müzikli durum nasıl yapılır?

Whatsapp müzikli durum paylaşımı oldukça havalı değil mi? Üstelik insta ve face gruplarında olmayan pek çok yakınınız durum paylaşımlarınız sayesinde eğlenebilir. Sonuçta herkesin bir telefonu, hattı ve whatsapp uygulaması var. Ancak diğer sosyal medya hesapları herkes için önemli değil. Gelin o zaman Whatsapp müzikli durum nasıl yapılır ? sorusunu yanıtlayalım.

WhatsApp durumunuza müzik eklemek istiyorsanız, bunu özel ses ayarlarını kullanarak yapabilirsiniz. Arka plan müziği ekleyebilir, ses efektlerini özelleştirebilir ve hatta durumunuzu kaydedebilirsiniz.

Whatsapp Müzikli Durum Paylaşımı

Whatsapp durum paylaşımı son zamanlarda oldukça popüler. Bunun en güzel yanı da sizin görmesini istediğiniz kişilerin durumunuza ulaşmalarıdır. Ancak durum paylaşımı sadece fotoğraf eklemekten ibaret değil. Whatsapp müzikli durum paylaşımı yapan yakınlarınızı gördüğünüzde buna şaşırmış olmalısınız. Hiç üzülmeyin, bunu siz de yapabilirsiniz.

Arka plan müziği

WhatsApp durumunuza arka plan müziği eklemek, durumunuzu daha ilginç hale getirmenin harika bir yoludur. Ayrıca, anılarınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanıza da olanak tanır.

  • Bağlantı kopyalama: WhatsApp durumunuza bir şarkı eklemek basit bir işlemdir. Spotify, YouTube veya başka bir çevrimiçi müzik platformunda bir şarkı bulmanız, bağlantısını kopyalamanız ve durumunuza yapıştırmanız yeterlidir.

Şarkıyı ekledikten sonra, şarkıyı arka planda çalmanız gerekir. Şarkının arka planda çalınması, telefonunuzdaki bir müzik çalar kullanılarak yapılabilir. Müzik, kablolu kulaklık, kablosuz kulaklık veya hoparlör aracılığıyla çalınabilir. Şarkıyı en yüksek ses seviyesinde çaldığınızdan emin olun. Bu size arka plan müziğinin daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.

whatsapp müzikli durum
whatsapp müzikli durum

 

  • Video düzenleme uygulaması: WhatsApp durumunuza müzik eklemenin başka bir yolu da bir video düzenleme uygulaması kullanmaktır. İnternette indirebileceğiniz birkaç video düzenleyici var. Bu uygulamalar, ses klibini kesmenize veya kırpmanıza ve mobil cihazınıza kaydetmenize yardımcı olabilir.

Daha gelişmiş özellikler için üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar, özel müzik çalmanıza, kendi sesinizi kaydetmenize ve videolarınıza arka plan müziği eklemenize izin verebilir. Bu uygulamalardan bazıları iOS ve Android cihazlarda çalışabilmektedir. Ayrıca doğrudan durumunuza bir video yüklemenize de izin verecekler.

Akıllı telefonunuzda arka plan müziğini çalmaya başlamadan önce ses seviyesini kontrol etmeniz gerekir. En iyi kaliteyi elde etmek için müziğin en yüksek ses seviyesinde çaldığından emin olun. Telefonunuzdaki yerleşik müzik özelliğini kullanmak istiyorsanız, müziği arka planda kaydetmeyi deneyebilirsiniz. Ancak bu, statünüzün süresini sınırlayacaktır.

WhatsApp durumunuza bir video eklemek istiyorsanız bunu Google Play Store‘dan bir düzenleme uygulaması indirerek yapabilirsiniz. Videonuza şarkı eklemek için Story Saver adlı uygulamayı da kullanabilirsiniz.

Videoyu bitirdikten sonra galerinize aktarabilir veya WhatsApp durumunuza ekleyebilirsiniz.

Özel Melodiler

Durum videonuza bir arka plan şarkısı eklemek basit gibi gelebilir, ancak sesinizi sanal eterde bulmak gibi şaşırtıcı derecede karmaşık bir görev, istediğiniz kadar kolay olmayabilir. Özellikle, bir canlı akışı kaydediyorsanız, uygun ses ayarlarını bulmanız ve ardından post prodüksiyonda ince ayar yapmanız gerekir. Biraz bilgi birikimi ile, kısa sürede mükemmel bir videoyu sallayacaksınız.

Başlamak için önce WhatsApp’ı telefonunuza indirip yükleyin. Kurulduktan sonra, durum sayfanıza gidin ve ardından kayda başlamak için “+” simgesine dokunun. Bu, arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak üzere bir video oluşturmanın en kolay yoludur ve hatta özel melodilerle prodüksiyona biraz daha güç katabilirsiniz. Başyapıtınızı kaydettikten sonra, eserinizi dünyayla paylaşmak için uygulamanın yükle düğmesine basın. Durum videonuzu izlemek için zaman ayıran çok sayıda insan sizi hoş bir şekilde şaşırtacak. Tamamen dışarı çıkmak istiyorsanız, yüz yüze sohbet ediyormuşsunuz gibi görünmesi için efektler eklemeyi düşünün.

Ses efektleri

Özellikle bir akıllı telefonunuz varsa, WhatsApp durumuna ses efektleri eklemek kolaydır. Ayrıca, WhatsApp Durumu videonuzun daha eğlenceli ve ilgi çekici görünmesini sağlamanın iyi bir yoludur.

Durumunuza ne eklemek istediğinize bağlı olarak, çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. En basit yöntem, telefonunuzdaki yerleşik hoparlörü kullanmaktır. Bu, müziği arka planda çalmanıza ve Durumunuzda görünmesini sağlamanıza izin verecektir. Ancak kendi müziğinizi yapmakla ilgileniyorsanız, atabileceğiniz birkaç adım var.

 

WhatsApp’ta harika bir ses efekti oluşturmak için önce doğru yazılımı ele geçirmeniz gerekir. Bu görevi gerçekleştirmenize yardımcı olabilecek bir dizi uygulama vardır. Bunlardan biri VideoProc Vlogger‘dır. Resimlerinize müzik eklemenize izin vermenin yanı sıra, çok yönlü düzenleme yetenekleri de sunar.

Aynı şeyi yapan şık ve küçük bir uygulama arıyorsanız, Inshot Video Editor’ı denemek isteyebilirsiniz. Android kullanıcıları için birçok özelliğe sahip, hepsi bir arada bir fotoğraf ve video düzenleme uygulamasıdır. Pek çok özelliği arasında etkileyici bir dahili müzik kitaplığı bulunur.

Durumunuza bir şarkı eklemek, durumunuzu daha çekici göstermenin en iyi yollarından biridir. Ancak, yapılacak en kolay şey değil. Telefonunuzdaki kamerayı nasıl kullanacağınızı ve hangi tür müzik arasından seçim yapacağınızı bilmeniz gerekecek. İndirdikten sonra, ortaya çıkan videoyu Facebook veya Instagram’a yükleyebilirsiniz.

Durumunuza bir şarkı eklemenin en önemli yönü, ses seviyesini belirlemektir. İdeal olarak, maksimum doğruluğu elde etmek için tam bir cilt kullanmalısınız. Ancak bütçeniz kısıtlıysa, aynı etkiyi elde etmek için sesi kısmayı deneyin. Ve tabii ki şarkıyı arka planda çalmak isteyeceksiniz. Sonuçta, arkadaşlarınızdan ve ailenizden gelen cıvıltıların sesi boğmasını istemezsiniz.

Yorum yapın

wp cache